Szabadulószoba - Nikola Tesla titkos labor

Időpontfoglaláshoz kattintson ide!

 

A játékról – szórakozás, közösségépítés és kihívás, mindez egy programban!

Nikola Tesla, a zseni feltaláló élete során többször is meglátogatta városunkat, Pomázt. Mint minden rendkívüli embert, Őt is számtalan legenda és rejtély övezte élete során. Az egyik ilyen, a titkos pomázi laboratóriuma. Hosszas kutatómunka után sikerült föllelni eme titkos laboratórium néhány dokumentumát, és rekonstruálni a géniusz néhány eszközét és kísérleti berendezését. A többi maradjon titokban! De, ha a titkot szeretné leleplezni, jöjjön, agyaljon, gondolkozzon, oldja meg, és találja meg az elfeledett találmányok dokumentációit, szabaduljon ki! Mindössze ennyi a része, a szórakozást pedig mi biztosítjuk a Teleki-Wattay Kastély titkos laboratóriumában. Kalandra fel!

 

Mennyi ideig tart? A játékidő 1 óra

Mennyien vehetnek részt a játékban? 2-8 fő

Mennyire nehéz? 10/7 nehézség

Hány éves kortól javasoljuk? 12+

Kinek ajánljuk? Mindenkinek garantált a szórakozás, aki szereti a fejtörőket, szeret csapatban játszani és különleges élményt keresCsaládok, barátok, kollégák és iskolás csoportok egyaránt jól érzik magukat nálunk!

Előzetes bejelentkezés szükséges? Igen, időpontfoglalás szükséges a fenti linken.

Fizetés a helyszínen készpénzzel vagy bankkártyával

Iskolás csoportoknak kedvezményt és egyedi időpontot biztosítunk!

További információval és időpontfoglalással kapcsolatban kérjük, keressen minket az info@telekiwattaykastely.hu e-mail címen.

Élményt ajándékba!

Ajándékozzon élményt szeretteinek, kihívást a munkatársaknak, remek szórakozást a családtagjainak. Ajándékutalványunk megvásárolható a helyszínen, a Teleki-Wattay Kastély recepcióján.

További információ: +36 20 512 1266 telefonszámon.

Képek a titkos laborról

Nikola Tesla

Nikola Tesla, a különc és feltaláló 1856. július 10-én született a horvátországi Smiljanban egy szerb ortodox lelkész fiaként. A szerb-amerikai fizikus, feltaláló, villamosmérnök, gépészmérnök, filozófus volt. Életében 146 szabadalmat jegyeztek be a neve alatt. Róla nevezték el a mágneses indukció SI-mértékegységét. Nagybátyja révén szoros családi kötelékek fűzték egy Pest megyei kisvároshoz, Budapesttől a Duna mentén, Visegrád felé északra, Szentendre árnyékában, a Pilis lábainál fekvő Pomázhoz. A helytörténeti kutatások alapján tény, hogy a 19. század végén két alkalommal, 1881‑1882-ben (25-26 évesen), valamint 1892-ben is tiszteletét tette tehetős pomázi szerb rokonainál. A Luppa Vidor utcában erre emléktábla hívta fel valamikor a figyelmet. Jelenleg a város szerb papja őrzi e táblát, mivel a felújítás alatt álló épület falára nem lehet rögzíteni. Széles e hazában mindösszesen ezen az egy településen viseli közterület a zseniális fizikus-mérnökfeltaláló, Nikola Tesla (1856-1943) nevét. Felirata a település történetében meghatározó szerb nemzeti kisebbség anyanyelvén is tájékoztat.

A Német Nemzetiségi Általános Iskolában néhány évvel ezelőtt egy Tesla termet is berendeztek. Korabeli Tesla installációval, kis könyvtárral, számítógépes sarokkal. Tesla-díjat is alapítottak, amit minden évben az iskola legjobb természettudományi eredményét elért tanulója kap meg. A település büszke rá, hogy a világ egyik legjelentősebb és leghíresebb tudósának pomázi kötődései is vannak. 2021-ben Pomáz Város Önkormányzata posztumusz díszpolgári címet adományozott Nikola Teslának. 2022 májusában Tesla-szobrot avattak a Teleki-Wattay Kastély parkjában.

Scroll to Top